łatwy trekking w Alpach

Łatwy trekking w Alpach to swego rodzaju oksymoron. Musimy bowiem powiedzieć sobie jasno, iż nie ma czegoś takiego jak łatwy trekking. Każda wypraw na trekking w góry, niezależnie od tego czy będą to Alpy czy też góry Stołowe, wymaga odpowiedniego przygotowania i stawia przed nami twarde warunki. W tym jednak przypadku, mówiąc łatwy trekking w Alpach, mamy na myśli wyprawy, które nie będą aż tak bardzo wymagające. Niemniej jednak nawet do tych najmniej wymagających, musimy się odpowiednio przygotować, aby trekking był bezpieczny i komfortowy na każdym kroku.

Wyposażenie na łatwy trekking w Alpach.

Przede wszystkim, musimy pamiętać o tym, iż każdy, nawet ten łatwy trekking w Alpach, będzie wymagać skompletowania niezbędnego wyposażenia. Prawidłowe skompletowanie ekwipunku znacznie podniesie poziom naszego bezpieczeństwa. Sprawi, iż trekking w Alpach dla każdego będzie w pełni komfortowy i nie będzie nastręczał żadnych trudności.

Podstawowy ekwipunek na każdy, nawet na łatwy trekking w Alpach powinno wyglądać następująco:

  • Buty trekkingowe – odpowiednie buty trekkingowe z dobrą przyczepnością i podeszwą amortyzującą są niezbędne podczas wędrówki w górach.
  • Kijki trekkingowe – zapewniają dodatkowe wsparcie i pomagają zmniejszyć obciążenie kolan podczas wędrówki.
  • Plecak z pojemnikiem na wodę – woda jest niezbędna podczas wędrówki, więc warto mieć plecak z pojemnikiem na wodę.
  • Odzież przeciwwiatrowa i wodoodporna – Alpy są znane z szybko zmieniających się warunków pogodowych, więc warto mieć ze sobą odzież przeciwwiatrową i wodoodporną.
  • Mapa i kompas – w przypadku utraty drogi mapa i kompas mogą być bardzo pomocne w nawigacji.
  • Śpiwór i materac – jeśli planujemy nocować w schronisku lub namiocie, warto mieć ze sobą śpiwór i materac, aby zapewnić sobie wygodne spanie.
  • Latarka – może okazać się bardzo przydatna bowiem nigdy nie wiadomo czy na szlaku nie zastanie nas noc. W takich okolicznościach źródło oświetlenia to absolutna podstawa bezpieczeństwa.
  • Pierwsza pomoc – zestaw pierwszej pomocy może okazać się niezbędny w przypadku różnych wypadków, o które przecież bardzo łatwo (tak samo łatwo jak łatwy jest wspomniany trekking w Alpach)
  • Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne – w przypadku bólu lub stanów zapalnych warto mieć ze sobą leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pozwoli nam to doprowadzić się do stanu umożliwiającego przynajmniej zawrócenie ze szlaku i powrót do schroniska.
  • Środki na insekty – Alpy są znane z obecności komarów, kleszczy i innych insektów, więc warto mieć ze sobą środki na insekty.

Widzimy więc, iż nawet na łatwy trekking w Alpach, należy dość starannie się przygotować pod względem posiadanego ekwipunku. Dzięki temu, zapewnimy sobie wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa podczas wyprawy. To zaś, powinno być dla nas najważniejsze.

Podsumowanie.

Niezależnie więc od tego, czy wybieramy się na łatwy trekking w Alpach, czy też na bardziej wymagający wędrówki, odpowiednie wyposażenie musimy zawsze ze sobą mieć. Bez podstawowego wyposażenia nie mamy żadnych szans na to, aby bezpiecznie poruszać się w górach, a w szczególności w Alpach. Tutaj zawsze coś może nas zaskoczyć, a bez odpowiedniego wyposażenia, nie będziemy w stanie temu skutecznie przeciwdziałać.