wybór nowych okien

Wybór nowych okien do naszego domu jednorodzinnego to bardzo poważne zagadnienie. Należy poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi. Trzeba pamiętać, iż okna pełnią bardzo istotą funkcję w naszych domach. Zapewniają nam odpowiednie nasłonecznienie wnętrz. Jednocześnie, należy mieć na względzie, iż poprzez powierzchnię okien, tracimy z naszych domów bardzo dużo ciepła, co przekłada się oczywiście na rachunki za ogrzewania. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na to, aby wybór nowych okien uwzględniał także kwestię ich energooszczędności.

Dlaczego wybór nowych okien jest tak kłopotliwy?

Przede wszystkim ze względu na fakt, iż na rynku znajdziemy wielu producentów, z czego każdy stosuje odmienne technologie. Poszczególne okna będą się odróżniać jakością wykonania, oraz poziom izolacji termicznej. Musimy więc zwrócić uwagę na to, aby nowe okna spełniały nasze wymagania w każdym z najistotniejszych zakresów.

Wybór nowych okien powinien uwzględniać przede wszystkim poniższe kwestie:

  • Materiał – najczęściej używanymi materiałami, z których wykonywane są okna to: drewno, PCV i aluminium. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.
  • Efektywność energetyczna – chyba najważniejsza kwestia, której należy poświęcić najwięcej uwagi. Należy szukać okien o wysokiej efektywności energetycznej. Okna z dobrym poziomem izolacji termicznej pozwolą znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Obecnie, w nowych domach należy stosować okna o współczynniku przenikania ciepła Uw <= 0,9 w/(m2*K).
  • Styl – Okna należy dopasować do stylistyki swojego domu. Warto dobrać takie okna, które go uzupełniają. Popularne style to podwójne uchylne, okna rozwierne i przesuwne.
  • Rozmiar – możemy wybrać okna na wymiar, które będą nieco kosztowniejsze. Przystępniejsze cenowo będą natomiast okna w standardowych wymiarach, przy czym należy pamiętać, iż ich montaż będzie wymagać większych nakładów pracy.
  • Marka – nie każdy producent będzie cieszyć się taką samą renomą na rynku. Warto sprawdzić opinie innych klientów, aby pozyskać podstawową wiedzę na temat jakości poszczególnych produktów.
  • Montaż – warto rozważyć kwestię zatrudnienia profesjonalnej ekipy do montażu nowych okien. Często producenci i sprzedawcy stolarki okiennej oferują nam jednocześnie usługi montażu. Będzie to dla nas gwarancją, iż nowe ona będą zamontowane w profesjonalny sposób.
  • Koszt – ceny okien mogą się znacznie różnić, więc warto ustalić swój maksymalny budżet i porównać ceny przed zakupem.

Gdzie kupić dobre okna?

Sam wybór nowych okien to jednak tylko połowa sukces. Musimy także znaleźć solidnego dostawcę, który zagwarantuje nam dostarczenie okien w terminie. Warto w tym zakresie sprawdzić sklep Drew Dom z oknami drewnianymi i PCV, który jest jednym z lepszych dostawców okien w okolicy Bielska Białej. Dzięki solidnemu wsparciu ze strony pracowników sklepu, wybór nowych okien będzie dla nas znacznie ułatwiony.

Podsumowanie.

Ogólnie, należy powiedzieć, iż wybór nowych okien jest zadaniem kłopotliwym, aczkolwiek w pełni możliwym do realizacji. Wystarczy skupić się na podstawowych zagadnieniach, o których wspomnieliśmy wyżej i nie powinno być jakichkolwiek trudności.