systemy UV

W wielu branżach przemysłowych i produkcyjnych, pojawiają się nowoczesne systemy UV, które pozwalają nam osiągnąć zdecydowanie lepszy poziom efektywności poszczególnych procesów technologicznych. Okiełznanie zjawiska takiego jakiego jak właśnie promieniowanie UV, pozwoliło więc na rozwój technologiczny w bardzo zróżnicowanych obszarach działalności człowieka. Przyjrzyjmy się jednakie, jakiego rodzaju systemu UV są obecnie wykorzystywane w konkretnych rozwiązaniach technologicznych.

Konkretne systemy UV stosowane w różnych branżach.

Tak jak już powiedzieliśmy, wykorzystując poszczególne systemy UV, możemy w każdym z obszarów zastosowania promieniowania UV, osiągać konkretne korzyści. Przede wszystkim możliwe staje się znaczne skrócenie poszczególnych procesów produkcyjnych. Obecnie, możemy wdrażać i wykorzystywać w przemyśle bardzo zróżnicowane lampy przemysłowe i systemy UV, pozwalające nam osiągnąć zupełnie inne cele.

  • UVACUBE 400 – komora UV, służąca do suszenia z wykorzystaniem promieniowania IV w zastosowaniach laboratoryjnych oraz produkcyjnych. Komora nie jest duża, toteż przeznaczona będzie raczej do produkcji ręcznej niż wdrożenia do linii produkcyjnej. Jest to system UV wyjątkowo prosty w obsłudze, pozwalający na ustawienie różnych spektrów promieniowania UV.
  • ACM (zimny system UV) – system dopasowany do procesów wrażliwych na wysokie zakresy temperatur. W tym przypadku wykorzystywana jest technologia odfiltrowywania promieniowania IR z całego procesu.
  • Systemy UV do utwardzania w poligrafii – są to specjalistyczne rozwiązania przeznaczone dla grafiki artystycznej. Pozwala na osiągnięcie lepszej, ogólnej jakości druku, czy też znaczne podniesienie wydajności produkcyjnej.
  • UVA PRINT – to z kolei profesjonalna suszarka UV, pozwalająca na wdrożenie w różnych rozwiązaniach produkcyjnych. Pozwala na skuteczne i szybkie utwardzanie spoin klejowych, lakierów, farb czy też związków hermetyzujących.

Są to oczywiście jedynie wybrane systemy UV, które znajdują zastosowanie w przemyśle. Obecnie, na rynku tego typu rozwiązań jest o wiele więcej. Poszukując więc odpowiedniego dla swoich potrzeb, trzeba będzie starannie przejrzeć oferty wszystkich dostawców.

Czy warto w tego typu rozwiązania inwestować?

Bez cienia wątpliwości, możemy powiedzieć, iż systemy UV, wdrożone umiejętnie do różnorodnych procesów produkcyjnych, przyczyniają się do znacznego wzrostu jakości oraz wydajności procesu. Możliwe jest więc osiąganie lepszych zysków z danej działalności. Możemy wręcz powiedzieć, iż poprzez wykorzystanie promieniowania UV, możemy osiągnąć wyraźną optymalizację danego procesu technologicznego.

Podsumowanie.

Należy więc podkreślić, iż wdrażając do konkretnych procesów systemy UV, możemy zapewnić sobie nie tylko większą wydajność produkcyjną, ale także lepszą jakość. Z punktu widzenia przemysłu, wdrożenie rozwiązań opierających się o promieniowanie UV będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, z którego z całą pewnością warto korzystać wszędzie tam, gdzie to tylko jest możliwe.